Zakres usług

Nasz gabinet stomatologiczny w obecnym miejscu funkcjonował już w latach 90. Doktor Jerzy Rogowski- mój ojciec- specjalista stomatologii zachowawczej- praktykował w nim nieprzerwanie do 2020 roku. Z żoną Anną pracujemy tu od 2005 roku. W 2018 roku pomieszczenia przeszły remont generalny i powiązaną z nim modernizację oraz powiększenie powierzchni. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu usługi na wysokim poziomie, przy dostępności nowoczesnych metod leczenia i diagnostyki. Nieustannie kształcimy się i rozwijamy nasze miejsce pracy.
O bezpieczeństwo procesów sterylizacji i dezynfekcji dba wykwalifikowana asystentka stomatologiczna, Elżbieta Błaszczak. Prowadzimy w pełni elektroniczną dokumentację medyczną, zabezpieczoną w odpowiedni sposób przed niepowołanym dostępem. 

Oferujemy usługi z zakresu rentgenodiagnostyki, które w znaczący sposób ułatwiają diagnozowanie i pozwalają osiągnąć lepsze efekty leczenia.

Zajmujemy się leczeniem zachowawczym, leczeniem dzieci, zabiegami chirurgicznymi, zabiegami związanymi z leczeniem chorób przyzębia, a dzięki współpracy z nowoczesnym laboratorium protetycznym-  Adamczak Labor- możemy zaoferować Państwu nowoczesne rozwiązania z zakresu protetyki stomatologicznej.

Oferujemy Państwu usługi z szeregu dziedzin stomatologii – m. in. stomatologii zachowawczej. Tu radzimy sobie z najczęstszymi problemami, zazwyczaj na jednej wizycie – ubytki próchnicowe, urazy zębów, przebarwienia czy niewielkie korekty estetyczne uzębienia. Warto pamiętać, że niejednokrotnie nawet znacznie zniszczony ząb może zostać odbudowany i nadal nam służyć. Zazwyczaj zachowanie takiego zęba wymaga leczenia kanałowego, którym również się zajmujemy. Dzięki stosowaniu pracy w powiększeniu w trudnych przypadkach, wspomaganiu się diagnostyką RTG i użyciu dodatkowych urządzeń jak endometry zintegrowane z endomotorami czy system do wypełniania gorącą gutaperką, jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet znacznie skomplikowane leczenia endodontyczne. Tak przeleczony ząb zazwyczaj wymaga wzmocnienia osłabionej korony, co jesteśmy w stanie wykonać na jednej wizycie korzystając z wkładów z włókien szklanych i odbudować koronę zęba kompozytem, bądź wykorzystać tak przygotowany ząb do odbudowy protetycznej.

Protetyka stomatologiczna pozwala nam na odbudowanie utraconych tkanek zęba poprzez nałożenie na odpowiednio przygotowany ząb korony protetycznej przygotowanej indywidualnie w laboratorium protetycznym. W przypadku niewielkich braków zębowych możemy wykonać nieruchomy most, cementowany na stałe na własnych zębach pacjenta. Uzupełnienia stałe, takie jak mosty i pojedyncze korony, wykonujemy z metalu licowanego porcelaną, bądź jeśli zależy nam na najdoskonalszej estetyce pracy, z pełnej ceramiki tłoczonej, w większych pracach wzmacnianej cyrkonem, białym metalem. W przypadku zębów przednich, jeśli zachodzi taka potrzeba, wykonujemy licówki porcelanowe.  Jeśli braki zębowe nie pozwalają na zastosowanie mostów, zmuszeni jesteśmy sięgnąć po uzupełnienia ruchome, akrylowe, z materiałów elastycznych bądź metalowe protezy szkieletowe. Dobór odpowiedniego sposobu uzupełnienia braków zębowych jest sprawą indywidualną i musi zostać poprzedzony dogłębną analizą stanu uzębienia pacjenta.  Jeśli ząb nie może zostać zachowany w jamie ustnej (z racji planowanego leczenia ortodontycznego konieczne jest jego usunięcie albo jest przyczyną problemów których nie można rozwiązać inaczej)  konieczne jest jego usunięcie, czyli ekstrakcja, zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Podejmujemy się również ekstrakcji zębów zatrzymanych. Poważnym problemem części pacjentów jest stan ich dziąseł i pozostałych tkanek które utrzymują zęby w jamie ustnej. Tymi problemami zajmuje się periodontologia. W jej ramach, skalerem ultradźwiękowym usuwamy kamień nazębny będący główną przyczyną zapalenia przyzębia i rozchwiania zdrowych zębów. Jeśli sytuacja tego wymaga, możemy przeprowadzić głębokie czyszczenie kieszeni dziąsłowych, tak zwany kiretaż. Osady usuwamy piaskując zęby. W niektórych przypadkach szynujemy zęby, zespalając je ze sobą i tym samym przedłużając ich obecność w jamie ustnej. Zajmujemy się również pedodoncją, czyli leczeniem dzieci.